poniedziałek, 13 lipca 2009

Mistrzostwa Śląska i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Hej!!!

Opowiem wam o moich ostatnich regatach.

Po obozie w Międzybrodziu Bialskim pojechaliśmy na regaty do Chełma Śląskiego (Imielin) na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które były rozgrywane w ramach Mistrzostw Śląska. W sobotę o dziewiątej rano mieliśmy zbiórkę. Musieliśmy rozpakować łódki i przygotować je do startu. Po tej ciężkiej pracy poszliśmy się przebrać w pianki. Pogoda była zmienna słońce i deszczyk trudno było podjąć decyzję jak się ubrać.

Później odprawa, zejście na wodę i pierwszy wyścig o godz. 12.

I tutaj wielka niespodzianka. W połowie pierwszej halsówki przyszła taka odkrętka wiatru, że na jedynkę wpływaliśmy baksztagiem, czyli wiatrem ukośnym od rufy. Dlatego kompletnie pozmieniała się czołówka wyścigu i niestety przypłynęłam dopiero około 20. Następne starty były lepsze.

Po wyścigach dla wszystkich zawodników były kiełbaski. Na szczęście nie zostaliśmy w Imielinie, pojechaliśmy do domu igdzie mogłam grać w The SIMS.

Następnego dnia wyścigi miały zacząć się o 11. Ale nic nie wiało :). Na chwilę wypłynęliśmy, ale potem sędzia główny Marian Krupa wciągnął na maszt sygnalizacyjny komisji startowej flagę AP (flaga AP).

Ponieważ bardzo nam się nudziło poszliśmy na pobawić się ma deskę windsurfingową ale bez żagla. Było ekstra.

Po jakiejś godzinie sędzia Pan Marian zdecydował o zejściu na wodę. Start! Niestety! Generał (czyli dużo łódek na falstarcie)! A miałam taki cudny start! :(

Niestety zawody zostały zakończone ponieważ, była już godzina 13:34, a ostatni start zgodnie z Instrukcją Żeglugi mógł rozpocząć się o godz. 13:30.

Na brzegu czekała na nas ciepła grochówka oraz męczące pakowanie sprzętów, po którym odbyło się zakończenie. Pomimo moich „dołów” udało mi się osiągnąć dobre miejsca w klasyfikacji dziewcząt.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w klasyfikacji dziewcząt do 13 lat zajęłam 1 miejsce.

W Mistrzostwaczh Śląska Gupy B w klasyfikacji dziewcząt - 3 miejsce

Ten wyjazd uważam za udany, aczkolwiek liczyłam na lepszy rezultat. Niestety warunki wiatrowe decydowały o dziwnych ustawieniach na liście wyników.

Teraz idę spać, a Ty możesz zobaczyć galerię zdjęć:

Galeria zdjęć
MMM i Mistrzostwa Śląska


Bookmark and Share

Brak komentarzy: