środa, 19 września 2012

Mistrzostwa Polski Laser Radial

Regaty w Gdańsku miały być zapoznaniem się z większym żaglem Lasera. Dotąd pływałam tylko na żaglu o powierzchni 4,7. Za to Radial to 5,7. Niby to jest tylko 1, ale to jest bardzo duża różnica.
Kiedy dotarliśmy na miejsce od razu zorientowaliśmy się, że pogoda jest wyjątkowa. Niby słońce świeciło, ale już w porcie bardzo wiało. Byłam ciekawa jak wieje na morzu, skoro w odizolowanym porcie powiewało już 10 m/s. 
Nasza kwatera była bardzo dobra. Byłam w pokoju Julką i Pauliną. Miałyśmy Wi-Fi i telewizor. Czego chcieć więcej. 

Pierwszego dnia regat było dość ciepło. Przygotowaliśmy sprzęt i zeszliśmy na wodę. Momentalnie zobaczyłam, że nie będzie łatwo. Wiatr wiał z prędkością 16 m/s i ciągle narastał. Starty miałam nawet dobre, ale przy tej pogodzie nie miało to większego znaczenia. Ledwo 3 min po starcie już były duże różnice w odległościach. Nie byłam w stanie wybalastować łódki. Miałam wybrane regulacje i wisiałam na balaście, a i tak nic to nie pomagało. Nawet gdy poluzowałam szoty nie potrafiłam prowadzić prosto łódki. Na szczęście wiało z południa, chociaż fala też była wysoka. Byłam ciekawa co by było gdyby wiało od północy. Wtedy to by była w moim wykonaniu walka o życie. 

Po pierwszym dniu regat poczułam co to znaczy mocny wiatr. Wypadły mi dwie listwy z żagla za którymi rozpaczałam, ponieważ były nowe :ccc. Kiedy przyszłyśmy do pokoju, padłyśmy na łóżka. (nie potrafiłam nawet nalać sobie herbaty do kubka tak mi się ręce trzęsły). 

Wiktoria Walter
Gdy kolejnego dnia dotarłyśmy do portu nasze morale zmalały. Pogoda prawe się nie zmieniła. Wiatr wcale nie zmalał, a temperatura spadła. To był kolejny dzień z mocnym wiatrem. Mimo tych warunków nie pływało się tak źle. Było ciężko, ale cóż.


Ostatni dzień regat minął bardzo szybko. Minusem była coraz niższa temperatura. Ostatecznie udało mi się ukończyć regaty na 8 miejscu, Julka Stefaniak utrzymała się na 5 pozycji. Jestem zadowolona z mojego wyniku. Jak na pierwszy rok pływania na laserze to nie było źle. Jednak w przyszłym roku postaram się poprawić ten wynik.

Brak komentarzy: