poniedziałek, 10 maja 2010

Puck - Pierwsza eliminacja ME, MŚ i OOM

Już po pierwszej eliminacji do Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Na starcie 140 zawodników i zawodniczek z Polski i Litwy (świetnie żeglują).

Trzy dni ścigania rozpoczęte od odroczenia z powodu mgły. Zeszliśmy na wodę dopiero o 13:30 i znowu odroczenie. Dodatkowo zaczęło padać, co przy temperaturze 8 stopni i braku wyścigów, w których można się rozgrzać powodowało, że marzliśmy na środku Zatoki Puckiej. Kilka godzin na wodzie i zaledwie jeden bieg - nie tego się spodziewaliśmy w Pucku

Drugi dzień przywitał nas słoneczkiem i brakiem fali, ale niestety także słabym wiatrem. Tym razem chociaż temperatura powyżej 10 stopni. Trener Michał miał proroczy sen który niestety nie bardzo się sprawdził. Zamiast "wymiatać" zaliczaliśmy przeciętne miejsca we wszystkich czterech wyścigach. Jedynie Igor odskoczył do przodu - to warunki pogodowe idealne dla jego wagi.

W ostatnim dniu ponownie słabiutki wiatr (zaledwie 3-4 m/s) i 8 stopni ciepła. Zakwalifikowałam się do złotej grupy. Ponownie problem ze zmieniającym się kierunkiem, co zakańcza dzień na zaledwie dwóch wyścigach.

Zgodnie z moimi założeniami regaty nie należały do tych, którymi mogę się pochwalić (53 miejsce w ogólnej i 13 w dziewczynach). Przyjechałam tutaj się uczyć, a walczyć tylko przy okazji i szczęściu. Te 11 dni w Pucku dało mi bardzo dużo. Fala to coś czego w Rybniku mamy bardzo mało. Wiatr 15 m/s także rzadko u nas gości. Generalnie jestem bardzo zadowolona ze zgrupowania - zobaczymy co na to trener :)

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

Brak komentarzy: